Príbeh New Nordic 

Založenie spoločnosti New Nordic inšpirovali zdraví a spokojní ľudia. V roku 1980 pracoval Karl Kristian Bergman Jensen  ako obchodný zástupca s medzinárodnou pôsobnosťou v dánskej spoločnosti zameranej na zdravý životný štýl.  Počas obchodovania s prírodnými rastlinnými produktami po celom svete  zbieral  inšpiráciu aby neskôr zasvätil svoj život vývoju bylinných prípravkov a výživových doplnkov.  "Videl som, ako ľudia rôznych kultúr zlepšujú kvalitu svojho každodenného  života tým, že do stravy pridávajú bylinky a ovocie. „Najmä šťastie a spokojnosť, ktoré som pozoroval na ľuďoch počas návštev na Ďalekom východe, vyvolalo moje nadšenie pre rastlinné produkty. Mojim snom bolo založiť spoločnosť na výrobu rastlinných produktov, ktoré by mohli ľuďom pomôcť zostať dlhšie vitálnymi. Vyrábať produkty, ktoré by boli tak účinné, že by  zmenili životy ľudí  a boli prínosom pre celý svet ako podpora zdravia ľudstva.“

Vo veku 27 rokov a  plne odhodlaný nasledovať svoju vášeň, založil Karl Kristian v októbri 1990 spoločnosť New Nordic. Po náročnom období výskumov a hľadania vhodných dodávateľov surovín a výrobcov v Škandinávii, v roku 1991 Karl Kristian otvoril  prvú kanceláriu v “latinskej štvrti” v Kodani.  Z tohto typického dánskeho mestského domu boli prvé bylinné potravinové doplnky dodávané do dánskych obchodov so zdravou výživou a reťazca s liekmi a liečivami Matas. Čoskoro potom, bol v roku 1992  bylinný prípravok na pálenie záhy Frutin® registrovaný ako prírodné liečivo a predstavený na trh. V tom istom roku vstúpil do spoločnosti ako rovnocenný majiteľ Marinus Blaabjerg a to bol začiatok ich dlhodobého priateľstva a spoločného podnikania.  Zakrátko sa Frutin®  objavil v regáloch lekární a predajní so zdravou výživou v Austrálii, Kanade, USA a všetkých severských krajinách.  Počas svojej 16 ročnej pôsobnosti spoločnosť New Nordic rástla o viac ako 50% každým rokom. Marinus a Karl Kristian boli stále viac fascinovaní úžasnými vlastnostiam bylín a liečivých rastlín. Cestovali, aby pre svoje produkty zabezpečovali najlepšie rastlinné zdroje  a  následne distribuovali finálne bylinné potravinové doplnky vyrábané v Dánsku a Švédsku do celého sveta.

Rok čo rok New Nordic zakladala nové pobočky v zahraničí. V roku 2007 nastal čas posilniť finančnú pozíciu spoločnosti, aby mohla pokračovať v medzinárodnom rozširovaní. Spoločnosť bola konsolidovaná v Malmö a krátko potom boli jej akcie zalistované na burze NASDAQ Firth North vo švédskom Štokholme. Vstupom na burzu mohla New Nordic začať svoju medzinárodnú expanziu. Kancelárie boli otvorené v Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Holandsku, Turecku, Poľsku, Mexiku a Rusku. A to všetko v priebehu iba 18 mesiacov.

Expandovanie do sveta  prebiehalo veľmi rýchlo a spoločnosť New Nordic čelila niektorým finančným výzvam. K tomu a pridala ekonomická kríza, ale Marinus a Karl Kristian, ako aj  početní firme oddaní zamestnanci dokázali tieto problémy ustáť.  Po niekoľkých rokoch so zníženým tempom, od roku 2012 medzinárodný rast pokračoval. Inovácie, kvalita a marketing boli vždy v centre záujmu a aj dnes Marinus a Karl Kristian naďalej cestujú po svete s cieľom nájsť  nové  účinné prírodné ingrediencie a tiež oslovovať  zákazníkov od Číny na východe až po USA na západe.

New Nordic má dnes veľa vysoko hodnotných a oceňovaných produktov. Viaceré z nich sú lídrami na trhu s medzinárodným zastúpením. V posledných rokoch spoločnosť  razí trend produktov  "krása z vnútra" –  rýchle rastúci sektor. Cieľom spoločnosti New Nordic naďalej zostáva sústreďovať sa na vývoj a výrobu účinných rastlinných produktov. Spoločnosť stále funguje ako „rodinný podnik“ aj napriek tomu, že dnes väčšina jej zamestnancov sídli po celom svete.

Práve “rodinné zázemie” považuje  vačšina zamestnancov New Nordic za jedno zo základných aktív spoločnosti, to čo ju posúva dopredu a dotvára jej identitu.


30 Rokov vitality             

Od roku 1990 prináša New Nordic inovatívny prístup k výživovým doplnkom a usiluje sa vyvíjať nové produkty s bylinnými ingredienciami, ktoré posilňujú vitalitu a bojujú proti s vekom súvisiacim zdravotným problémom. Spoločnosť je priekopníkom vo  využívaní rastlinných molekúl na aktiváciu životných a vitálnych procesov  buniek ľudského organizmu. Tajomstvom je dodávať telu výživu a impulzy, ktoré zaktivujú určité konkrétne bunky nášho tela, napr. v zrakových orgánoch alebo v mozgu.

Originálny švédsky produkt Blue Berry™ - esencia zdravia očí  - sa stal  obľúbeným výživovým doplnkom užívaným každodenne ľuďmi všetkých vekových kategórií. Podobne ako ďalšie naše ikonické produkty Hair Volume™ and Active Liver™.

Zákazníci  už vedia v lekárňach a obchodoch so zdravou výživou rozpoznať výrobky spoločnosti New Nordic. Balenia sú  síce v mnohých rozličných atraktívnych farbách v závislosti od účinku, ktorý prinášajú,  ale všetky majú jeden spoločný znak - charakteristické logo  "Strieborný strom".

Každým dňom narastá počet ľudí, ktorí majú možnosť pociťovať priaznivé účinky produktov spoločnosti New Nordic.

Dnes milióny verných zákazníkov vo viac ako 30 krajinách po celom svete, od Číny na  východe až po USA na západe, užívajú jednu alebo viac tabliet  od New Nordic ako súčasť každodennej starostlivosti o zdravie. Udržanie vitality rok čo rok prináša radosť. Nechajte New Nordic ukázať cestu k vitalite aj vám.