SKU
740

Blue Berry™ Eyebright Plus

Dobrý zrak a vitalita očí

Medzi švédskymi divými čučoriedkami a plantážovo pestovanými čučoriedkami, ktoré bežne nakupujeme v supermarkete, je rozdiel. Americká čučoriedka má veľké plody, jej dužina je svetlá. Švédska čučoriedka má drobné plody, ktoré zafarbia ústa a zuby na tmavomodro, ak si ich vychutnáte čerstvé.

 • Prispieva k udržaniu dobrého zraku a vitality očí
 • Čučoriedka obyčajná, očianka rostkovova, luteín, vitamín A a zinok
 • 2 tablety denne
20,40 €

JE ÚŽASNÉ MAŤ OČI, KTORÉ VIDIA OSTRO

Dobré oči sú súčasťou kvalitného života. S pribúdajúcim vekom sa mnohým ľuďom zdá, že sa ich stav zhoršuje. Blue Berry je originálna tableta na oči vyrobená zo severských lesných čučoriedok, ktoré sú zbieraných ručne vo švédskych a fínskych lesoch. Je skvelé mať ostrý zrak a je skvelé môcť čítať veľa dobrých kníh. Blue Berry je určená pre všetky vekové kategórie. Dokonca aj pre mladších ľudí, ktorí trávia veľa času pred obrazovkou.

w_blueberry_141103_eye_chart_glasses_1_700x700

DOBRÝ ZRAK V KAŽDOM VEKU

Tak ako sa s vekom mení naše telo, mení sa aj náš zrak. U niektorých sa to deje pomerne rýchlo, u iných postupne. Dobré oči sú alfou a omegou pre kvalitný a aktívny život. Schopnosť vidieť čisto, ostro a schopnosť oka rýchlo sa prispôsobiť rôznym svetelným podmienkam, to všetko uľahčuje každodenný život.

Benefity konzumácie čučoriedok sú známe už od 12. storočia. Z nedávnej minulosti poznáme príklady, keď sa úspech britských stíhacích pilotov v 2.svetovej vojne pripisuje ich dobrému zraku, ktorý súvisel s hojnou konzumáciou čučoriedok.

Vďaka modernej vede dnes vieme, že čučoriedky - a najmä severské čučoriedky - obsahujú takzvané polyfenoly, medzi ktoré patrí aj zložka antokyanidín. Čučoriedky tak prispievajú k udržaniu dobrého zdravia očí.

ORIGINÁLNE ŠVÉDSKE TABLETY BLUE BERRY
OD ROKU 1997

Spoločnosť New Nordic spoznala tajomstvo voľne rastúcich severských čučoriedok v 90. rokoch minulého storočia. Výsledkom dlhoročného výskumu a spolupráce so svetovo uznávanými oftalmológmi boli prvé tablety Blue Berry obohatené luteínom. Boli to prvé tablety obsahujúce zložky pozitívne pôsobiace na starostlivosť o oči - uvedené boli na trh v roku 1997. Dnes tabletám Blue Berry od spoločnosti New Nordic dôverujú milióny ľudí, ktorí ich užívajú denne vo viac ako 40 krajinách po celom svete.

TOTO JE DÔVOD, PREČO SÚ BLUE BERRY TAKÉ JEDINEČNÉ

V samotnej bobuli sa nachádza mnoho rôznych polyfenolov a ďalších prírodných zložiek, ktoré pracujú v harmónii s vaším telom. Najznámejšou z nich je tmavofialovo sfarbený antokyanidín. Čučoriedky však obsahujú aj ďalšie prírodné polyfenoly, napríklad luteín. Aby sa obsah luteínu v tabletách Blue Berry obohatil, pridáva sa ako súčasť receptúry prírodný extrakt z kvetu aksamietnice. Okrem toho obsahuje aj očianku rostkovovu – vzácny starodávny kvet.

w_BlueBerry_Picking_GettyImages-1410256246_700x700

Nechajte hovoriť zákazníkov..

stars12345

zo 769 hodnotení

"BABIČKA - KDE MÁŠ OKULIARE?"

Dostal sa mi do rúk článok a recenzia prípravku Blue Berry™ a zaujalo ma, že obsahuje množstvo prírodných rastlinných zložiek, ktoré majú priaznivý vplyv na oči.

Rozhodla som sa ho vyskúšať. Čoskoro som spozorovala známky zlepšenia. Zrak sa mi vyjasnil a oči prestali byť také podráždené. Mám k tomu aj veselú príhodu. Viezla som v aute desaťročnú vnučku a ona zrazu skríkla: „Babička, ty si si zabudla okuliare!“ A vtedy som si uvedomila pozitívny účinok užívania Blue Berry™. Som nadšená z toho, ako sa zlepšil stav mojich očí,“ hovorí Mona s úsmevom.

TU JE DÔVOD, PREČO SÚ SEVERSKÉ ČUČORIEDKY NAJLEPŠIE

Z hĺbky severských lesov, pod bujnou korunou stromov, na hustom koberci machu, odtiaľ pochádza jedna z najlepších superpotravín sveta. V týchto lesoch rastú severské lesné čučoriedky, ktoré sú charakteristické svojím tmavo fialovým pigmentom, ktorý obsahuje oveľa viac antioxidantov ako severoamerická čučoriedka.

w_Blueberries_JBP5298_NewNordic_IG_1369_J_INT_700x700_American

AMERICKÉ ČUČORIEDKY (Vaccinium corymbosum L)

 • Americké čučoriedky sú zvyčajne väčšie ako severské čučoriedky.
 • Veľké americké čučoriedky nájdete v obchodoch čerstvé po väčšinu roka.
 • Pri sušení si vo vyššej miere zachovávajú svoj tvar.
 • Povrch bobúľ je modročierny s červenými odtieňmi, vo vnútri sú však svetlé.
 • Americké čučoriedky sa dovážajú z krajín celého sveta, napríklad z Peru, Čile a Maroka.
w_Blueberries_JBP5298_NewNordic_IG_1369_J_INT_700x700_Nordic

SEVERSKÉ ČUČORIEDKY (Vaccinium myrtillus L)

 • Severské čučoriedky sú malé a v obchodoch sa obvykle nepredávajú.
 • Ich sezóna trvá od júla do septembra
 • Čučoriedky majú tmavú farbu z antioxidantov v celej bobuli.
 • Severské čučoriedky zvyčajne pochádzajú zo Švédska a Fínska a zbierajú sa vo voľnej prírode.
 • Tmavé severské čučoriedky majú vyšší obsah antokyanínov (antioxidantov) ako
 • americké čučoriedky, ktoré sú modré len na povrchu, ale vo vnútri sú svetlé. (Údaje z meraní a analýz dánskej spotrebiteľskej organizácie "Think").
w_BlueberryExtract_700x700

ANTIOXIDANTY SÚ TMAVÉ

Čučoriedky sú známe vysokým obsahom antioxidantov - presnejšie ide o obsah antokyanínov, ktoré sa prirodzene nachádzajú v niektorých potravinách a najmä v bobuľovinách. Antokyaníny majú silný antioxidačný účinok, a preto môžu mať ochranný účinok na organizmus. Antokyaníny sú pigmenty, a práve vďaka nim majú čučoriedky modrofialovú farbu.

DÔKAZ ÚČINKU A FUNKCIE

Čučoriedky sú známe svojím účinkom a dobrou funkciou vo vzťahu k zraku a zdraviu očí.Účinok čučoriedok na zrak bol zdokumentovaný vo viacerých publikovaných vedeckých štúdiách, aby sa s týmito vynikajúcimi objavmi mohli oboznámiť aj ďalší vedeckí a zdravotnícki pracovníci. Sú to dôkazy, ktorým môžete dôverovať.

w_blueberry_iStock_000022811074Large_700x700
w_eye_700x700

DOBRÝ ZRAK VÝRAZNE OVPLYVŇUJE KVALITU ŽIVOTA

Naše oči sú neustále namáhané. Pri čítaní, šoférovaní, pri práci na počítači, alebo pri sledovaní televízie. Sme doslova závislí od svojich očí a zraku, preto je pochopiteľné, že nám na zraku veľmi záleží. O oči sa však treba starať. S pribúdajúcim vekom sa náš zrak mení. Dôvodom je zhoršenie schopnosti oka zaostrovať. Ako starneme, šošovka môže stvrdnúť a očné svaly sa oslabujú. Naše oči potrebujú pre optimálne fungovanie špeciálnu výživu.